Forma aktywności seksualnej jest naprawdę wiele, a wszystko zależy tu od potrzeb i preferencji seksualnych partnera lub partnerki. To właśnie oni wyznaczają sobie nawzajem granicę, na co mogą pozwolić sobie w związku, a przed czym jednak muszą się powstrzymać. Mężczyźni tak samo zresztą jak kobiety, mają swoje głęboko skrywane fantazje seksualne, które chcą zrealizować właśnie z tą jedną, ukochaną osobą, przy której czują się pewnie i komfortowo. Panowie, zwykle na pierwszym miejscu wymieniają seks analny, którego większość pań chce uniknąć. Nie mniej jednak, jak przekonać partnerkę, by spróbowała seksu analnego, a nuż jej się to spodoba?

Dlaczego kobiety stronią od seksu analnego?

Kobiety są z natury delikatne i bardziej wstydliwe od mężczyzn. Seks analny, na pewno nie kojarzy im się zbyt przyjemnie pod względem higienicznym, a dodatkowo na różnych forach tematycznych, poświęconych kobietom i ich życiu seksualnemu, mogły naczytać się one wielu wyznań, odnośnie tego jak bardzo bolesny jest seks analny, a także jakie mogą być późniejsze problemy. Dodatkowo, nie da się ukryć, że w społeczeństwie całego świata, jak i w naszym rodzimym kraju, seks analny często owiany jest tematem tabu i schowany gdzieś na dno starej szafy. Przyjęło się, że seks dopochwowy- waginalny, ma sprawić kobiecie najwięcej przyjemności. To jeszcze nie wszystko, wokół seksu analnego krąży wiele historyjek i skojarzeń, które zwykle swoją konkluzję, odnoszą do sytuacji upokarzających dla kobiet i niezwykle wstydliwych. Często panie nie chcą nawet podjąć rozmowy odnośnie spróbowania tego typu aktywności seksualnej, a w głowach wielu z nich siedzi przekonanie, że seks analny jest grzeszny i nie czysty, więc nawet nie chcą podejmować tego tematu, gdyż z góry nastawiły się na wstyd, a także ból i późniejsze problemy ze zwieraczami. Seks analny nie jest ani grzeszny, ani nie czysty, ani także nie jest on bardziej niewłaściwy niż jakikolwiek inny rodzaj aktywności seksualnej. Jest to jedna z form pieszczot, która skupia się na jednej z najczulszych stref erogenny, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, która jest właśnie odbyt. Stereotypy jednak są krzywdzące i zakorzenione w głowach wielu kobiet. Nie mniej jednak, może warto spróbować poruszyć ten temat ze swoją partnerką?

Jak ją przekonać do seksu analnego?

Przede wszystkim, mężczyźni powinni dać sobie czas i być anielsko cierpliwi. Panie z natury rzeczy są uparte, jednak odpowiednie podejście powinno pomóc się otworzyć im w mniejszym lub większym stopniu na taki rodzaj pieszczot. Partner przede wszystkim musi sprawić, by jego kobieta poczuła, iż taki rodzaj aktywności seksualnej jest bezpieczny, a także, że z jego strony nie grozi jej żadne ośmieszenie. Najlepiej więc zacząć od rozmowy, która jednocześnie nie powinna dać partnerce odczuć iż znajduje się ona pod presją. Wykluczone są także każde formy szantażu, porównywanie do byłych partnerek, a także próby manipulacji. Najważniejsze jest zrozumienie, a także akceptacja, że partnerka pierwszym razem, może podejść do tego tematu niezwykle sceptycznie i zachowawczo. Nie wywierajmy także nacisku. Jeśli po pierwszej rozmowie, nasza kobieta dalej będzie negatywnie nastawiona, dajmy jej chwilę czasu i wróćmy do tematu. Spróbujmy przekonać ją delikatnymi pieszczotami okolicy odbytu, nie jest tu mowa o penetracji. Można więc delikatnie ją pieścić z w wykorzystaniem lubrykantu i zobaczyć jak ona na tego typu pieszczoty zareaguje. Nic na siłę- pamiętajcie panowie. Jeśli pojawi się jakikolwiek ból, stres czy skrępowanie, natychmiast należy takie zabawy przerwać, by do końca nie zarazić partnerki.